MISE NA ZELENÝ OSTROV NAD OSLAVOU

Sobota 17.4.
Tak nastal den, kdy jsme vyrazili na Misi „Zelený Ostrov“ a to právě v sobotu 17.4. něco málo po 10. hodině ranní. Trošku jsme si přispali, pravda. Ale zase jsme museli nabrat sílu, abychom to všechno zvládli. Vláček nás dopravil na „Ostrov“ a pak dál jsme museli po svých. Sotva jsme vystoupili, rozdělili jsme se na rodinky (tata + mama + dětičky + tetičky + strýčkové), které mezi sebou soupeřili. Jeden z prvních úkolů – otázečky o „Ostrově“. Např. Kolik oblouků má viadukt a jak vysoký je? Jaká je průměrná hloubka přehrady? Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o našem záhadném „Zeleném Ostrově“. A potom jsme se vydali na dobrodružnou cestu do tajemného lesa. Šli jsme polem nepolem, loukou neloukou i podél kolejí.Kdesi z povzdálí se začaly ozývat tajemné zvuky. Stačila by chvilka a nejspíš by se začaly zjevovat i tajemné síly. A protože jsme všichni chtěli přežít tuto Misi, rozhodli jsme se KONAT. Rozdělali jsme si opravdu docela malý ohýnek, vlastně plamínek a rodinky začaly mezi sebou soutěžit, která dříve přenese plamínek do cíle. Byla to pro nás taková velká zkouška, komu plamínek nezhasne. Oheň je přece základ života.A šli jsme dál a dál a najednou se před námi objevila překrásná zelená krásně prosluněná veliká louka. To jsme neodolali a hned jsme si zahráli náš oblíbený basebaal. Pitrís vyrobil „bejsbolku“ a hurá na to!Nějak nám vyhládlo a tak jdeme omrknout baťůžky, co nás dobrého čeká a čímpak si naplníme pupíky. Jéé – řízečky, salámky, zeleninka. Hmmm, to jsou ale dobrůtky!Chca, nechca, musíme vyrazit dál. Teď už posilněni, to se nám to mašíruje. A za nedlouho nás čeká další hra. Opět jsme narazili na záhadný les. Tady se teda dějou věci....Musíme zachránit alespoň pár stromů, než to ti …..všechno zničí! Rodinky se snaží pomocí rychlosti i správné strategie omotat svým provázkem co nejvíce stromů a současně v tom zabránit ostatním. Jupí, povedlo se nám to!A můžeme vyrazit dál. Ale copak se děje? Chudák Rosi! Věříme mu, zvládne i tohle.Jasnačka, však tu už běhá jako frčka. A ostatní taky. Že by honička??? Ne, ne. To je bigova hra. Posbírat co nejvíce barevných kartiček.

Co to je za písmo? Já tomu nerozumím? Kdo tohle vyluští?Pomalu se blížíme do cíle a čeká nás poslední úkol – vytvořit co NEJDELŠÍ „PŘEMOSTĚNÍ“ z krabiček od zápalek. Krabičky jsme si mohli pospojovat pouze sirkami. A že se nám to všem povedlo. Jen se na to koukněte!

A teď už nás čeká jen maličkatý kousek cesty a jsme v cíli. Dorazili jsme všicí s úsměvem na tváři. Mise ZELENÝ OSTROV se vydařila a přežili jsme to! A taky jsme si to opravdu všichni užili!!!

-Yetti-