OSTROVY ZVÍŘÁTEK

27.12. 2009

 

Za mlhou hustou tak, že se dala krájet u hráze Pilského rybníka čekala na všechny nepecivály  Beruš se svým věrným psíkem.

I když mlha nebyla až tak hustá, ale i tak počasí nebylo zrovna slunečné. Nám to však nevadilo a to, jak se později ukázalo, bylo dobře.

Pod vedením Lupíka jsme se hned na poprvé zázrakem dostali na Táborky. Zázrak to byl obdivuhodní, protože Lupíkova povědomost o umístění Táborek je stejná asi jako o provinčním městečku Chula-Che ve středním Mongolsku.

Posléze nás vedl James. Sice s menším úspěchem, ale zato jsme poznali skryté části lesa.

Celé toto putování jsme hráli hru, kdy si každý účastník tohoto „zájezdu za zvířátky“ vylosoval zvíře. Ostatní postupně a jednotlivě pomocí 5 otázek, na které mohli získat odpověď ANO/NE, měli toto zvíře odhalit. Nutno přiznat, že např. Yetti byla v této hře daleko kreativnější a na odhalení Beruš, která skrývala Páva, použila neuvěřitelných 376 otázek.

V Polničce jsme zprvu zamířili do naší známé „HI-TECH školičky“, kde jsme se nečekaně seznámili s plazy a se sovou. Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek.

Po tomto opravdu šoku jsme se přesunuli na nefalšovaný statek, kde byla prasátka, koně, čůrající psi a jiné pro městské dítě neznámé formy života. Zvířátka jsme nakrmili a ty se nám odvděčili, že jsme se na nich mohli projet.

Jak čas kráčel, začali jsme naše kroky směřovat ke Žďáru. Na hrázi bezejmenného rybníčku jsme si sehráli lístečkovou hru, kterou si připravil Big. Zde jsme si taky rozdělili poslední rublony z této plavby.

Plný zážitků, dojmů a šťastní jsme se všichni vrátili domů.