Psycho Čarodky 30.4. - 2.5. 2010

Kejt z Lostů Benešová - James Březina - Heri Novotný - Jirka Reček - Smolda Smolík - Honzys Stratil - Kubula Svoboda
Šíma Svoboda - Jack Žek Tichý - Puma Benešová - Pitris Glajc - Nikis Hásek - Sádlík Kopčáková - Poky Pokorný - Big Glajc

Pátek 30.4.2010

 • Sraz v 18:08
 • Odjezd autobusu s reklamou DŮM BAREV
 • Zastávky: Škrdlovice a Vojnův Městec
 • Heri se ztratil GPS
 • Při cestě do chaty jsme hráli Pokyho hry
 • Zabydleli jsme se a šli upálit puexáckou čarodku
 • Ani pokus o vyndání petard uschované uvnitř při zapálení jedna po druhé vybuchovaly
 • Opekli jsme si buřty a šli jsme spát
 • Bouřka nás zastihla při čištění zubů – utekli jsme jí

-smolda-, sepsáno ve spěchu v  pátek na akci

Sobota 1.5.2010

 • 8:00 budíček
 • 8:05 rozcvička
 • 8:15 snídaně
 • 9:15 celodenní výlet
 • Cestou hry
 • 13:30 příprava ohně
 • 13:40 oheň, oběd

-jirka-, sepsáno ve spěchu v  sobotu na akci

Neděle 2.5.2010

Ráno jsme se vzbudili v 8:30. Potom následovala Pokyho rozcvička ve spacáku. Na snídani jsme měli vánočku s máslem, ale někdo měl fazole. Zanedlouho jsme si šli vyčistit zuby. Po vyčištění zubů jsme si šli balit batohy. Pitris nám rozdal práce na uklízení. Když jsme douklízeli, tak si pro nás Sája nachystala hry. Chvíli na to jsme se připravili na odchod. A nesmíme zapomenout na foto. Vydali jsme se do Krucemburku na bus. Ale přišli jsme brzy, proto jsme si opět zahráli hry, tentokrát s Bigem. Za 20 minut jsme nasedli do autobusu a jeli do Žďáru. Když jsme dojeli do Žďáru, následoval konec akce u okresu :)
(akce byla super)

-kubula & šíma-, sepsáno ve spěchu v neděli na akci

Summary - pátek až neděle

…tak a je to. Konstruování za A, laborky z fyziky úspěšně za mnou. Frčím rychlíkem domů a po cestě vypracovávám protokol, abych toho potom neměl moc. Ve Žďáře strašný vedro, ale valím domů. Pot ze mě lije jak na zkoušce z matiky. Doma do sebe naházím oběd, rychlá sprcha a balím se jak o život. Spacák, přezůvky, KPZ, kartáček, jídlo…co ještě nemám? Sakra, pohádku na dobrou noc. Tak jo, hotovka.
  Valím do klubovny s megataškou narvanou společným jídlem. Tam nabalím posledních pár věcí a zanedlouho je tu pan Bednář se svým prostorným kombíkem, kam nakládáme čarodku a všecky věci. Po pár drobných zastávkách konečně dorážíme k chatce. Všechno mi ochotně ukáže a vysvětlí, vyndáme věci a už jsem tu pánem já. Co teď? Natahat pitnou i užitkovou vodu, nachystat dřevo a oheň s čarodkou, přichystat spaní pro zbytek. Ani se nenaděju a už tu jsou! A já je viděl! To je rychlost, takový duháci, to je...:)
(Asterix & Obelix: Mise Kleopatra, 10:44-10:48)
 
Tak, milé děti, já vás teda vítám na akci, teď se běžte zabydlet, vemte si véču, pití, notýsek a tužku a pojďte k ohni. Před slavnostním zapálením se nestačím divit, kolik třaskavin se dá narvat do tak malinké postavy čarodějnice. Po důkladném osahání všech končetin je konečně dán pokyn od hlavního pyrotechnika k zapálení hranice. Čarodku pomalu olizují plameny a my na papírek píšeme naši špatnou vlastnost či zlozvyk, kterého se chceme zbavit. Papírky házíme k čarodce a věříme, že se jich zbavíme stejně rychle, jako to udělal oheň s papírem. Poslední zbytky čarodějnice dohořívají a my si konečně jdeme opéct buřťáky, klobásky, jablíčka, rohlíky a další pochoutky. S plnými bachory nás dovnitř zažene blížící se bouřka a jemný deštík. Po chvilce zlobení si jdeme k nedaleké studánce vyčistit chrup. Po cestě zpátky nás zastihne jemný deštík č.2, který je pro některé dostatečnou motivací k pohybu rychlejšímu než je chůze (rozuměj - běh:) ) Teď už jen stačí se převléct do pyžámek, zalézt do spacáků a nechat si přečíst první část pohádky o Šuškandách…brou noc!

Tak si tak říkám, co vlastně budeme dneska dělat? Venku chčije a chčije, (Na samotě u lesa, čas nevím) a to máme za dvě hoďky vyjít na celodeňák. S neklidem znovu usínám, ale za sekundu mě budí tolik milovaná a zároveň nenáviděná písnička – každý ráno mě bohužel i bohudík vytrhne ze sladkého snění… Jdu vzbudit děti a posílám je se Sádlíkem na rozcvičku. Skoro hned jsou zpět, a tak jdeme papat. Každý si dopřává dle libosti – Jack, ehm, teda sorry, Žek, ten trápí svůj cholesterol (a nás taky) svými řízečky, James zase trápí svůj zažívací systém duetkami s hořčicí. Inu, proti gustu…:) Po snídani neposíláme děti do školy (Buty – František, 1:52-1:56), anóbrž je sobota, navíc svátek práce a ještě k tomu jdeme na celodenní výlet. Balíme si batůžky, popadnem kartáčky a jdeme si vyčistit zubáky. S pitnou vodou a našimi kartáčky posíláme silný chlapy Nikise a Kubulu zpět do chatky, mezitím zaskáčem hopskok a zahrajeme Bigovu telepatickou koulovací psychohru.
  Chlapáci jsou zpátky, a tak nás James může úspěšně provést 300 metrů bažinami, abychom se posunuli o 20 blíže k cíli naší cesty. Na hrázi řeky měníme velení (ne, James nevedl špatně!) a všímavější jedinci si povšimnou osoby, která VŮBEC NEVYPADÁ jako já, VŮBEC NEHRAJE basket a VŮBEC SE NECHOVÁ jako já:) asi nějaký deža-nevý… Každopádně pochodujem dále, po červené ke Starému Ransku, do kopce a po rovince. Cestou velmi často zastavujeme a pokoušíme se být těmi správnými médii a přenést myšlenky do té zatracené skleněné guly (viď, Heri?:)) Zanedlouho přidáváme i další celodenní hru – SudáNeboLichá? Pumík pro nás má oblíbenou střihací hru KámenNůžkyPapírTeď. Schválně, za jak dlouho dokážete tohle zaklínadlo říct vy, zatímco budete šíleně třást rukama, jako kdybyste prodělávali nejhorší fázi Tourettova syndromu? Cože? Půl sekundy? No nic moc, Big a James to zvládnou dřív než Chuck Norris dokončí svůj kop s otočkou. A už jsme ve třetině našeho výletu, kousíček od Ranských jezírek. Na odpočívadle překvapivě odpočíváme jen chviličku a už vyrážíme dále. Po levé straně máte nádhernou přírodní rezervaci z počátku 18. století, s krásnými barokními motivy jezírek. A až si prohlédnete, můžete pokračovat do další místnosti. A děkujeme, že nešlapete za natažená lana a nedotýkáte se vystavených exponátů. Po drahné chvíli zjišťujeme, že nemáme míč! Ochotné Sádlo běží zpět, zatímco my hrajeme psychoanalýzu svých vlastností. Jste dobrosrdeční, tolerantní, vtipní? Chcete více duhových akcí? A tábor v zahraničí? Tak si stoupněte na správné místo mezi batohy a třeba i váš hlas rozhodne! :) Sádlík je zpět, můžeme pokračovat.
  Ještě chvíli po modré a už je tu příhodný lesík s potůčkem, kde rozbíjíme základní tábor. Kameny, dřevo, opíkáčky, to vše máme hned hotové. Oheň vesele plápolá a my si opíkáme topinky a matláme je ďábelskýma, paštikami a okurkou. Neposedný Jameson poskytne i účinnou ochranu proti lesním požárům – dva plně funkční kýble s vodou. Zvídavý gymplák Heri zase zkouší odletět horkovzdušným balónem vyrobeným z polypropylenového sáčku. Ohniště zamaskováno, odpadky spáleny (nee, kecám, máme je v batohu!) a odchod! Ujdeme ale jen 50 metrů a před námi se rozprostírá louka. A tahle louka, není nádherná? Honzysákobisi, pocem. Je nádherná nebo není? Nádherná. Nádherná!
(Asterix & Obelix: Mise Kleopatra, 4:56-5:01) To by byl až hřích ji nevyužít! Než Nikis přichystá bejsbólku, Šíma nám vysvětluje pravidla hry na Doktory&Nemoci. Heri a Honzys, co na tom pořád nechápete? Je to přece tak jednoduchý…A je tu dlouho očekávaný baseball! Hrajeme čtyři směny, ve kterých je moje trojmužné družstvo deklasováno jak sedláci u Chlumce. Máme toho už dost, a tak vyrážíme dál.
  O-ou. Nemůžem! Kdo má GPSku? Tak kdo má tu GPSku? Ptám se naposledy, kdo má tu GPSku??? Chmmm…nikdo. Nedostatečně vyběhaný Nikis se vrací k našemu obědvacímu stanovišti a po chvilce se vrací, v ruce znovunalezenou GPSku. Uf…Pokračujeme dále po modré a narážíme na žlutou. To znamená jediné, jsme brzo doma! Jenže jdeme po silnici, takže dvojice, zákryty a raz-á-dva-á-raz…Koulíme se dolů z kopce do Hluboké. Hrajeme jednu z posledních telepatií a zjišťujeme, že nemáme mapu…mno nic, to už nemá cenu se pro ni vracet, jdeme dál. Poslední dva kiláky a jsme doma!
  ... ... ...Tam si zajisté dali zasloužený oddych, ze kterého je zajisté dostala Sádlo se svoji psychohrou alá Tajná místnost. Big zajisté šel vařit výbornou večeři. Nikdo zajisté nezlobil. Hru zajisté dohráli a zajisté se šli věnovat deskovým hrám a pokeru. Big zajisté dokončil výbornou večeři a všichni se zajisté dosyta nadlábli kovbojských fazolí. A zajisté si pak šli i umýt ešusy. Pak zajisté hráli Bigovu zrcátkovou hru a moje připravené psychohry. Moc toho nevím, na tyto 4 hodiny mám záhadný výpadek paměti, který vůbec nesouvisí s tím, že jsem šel hledat zatoulanou mapu:) ……
  Setmělo se a my jsme vyrážíme na Nikisovu noční hru. S baterkami křižujeme les a hledáme další záblesk od alobalu připíchnutého na stromě. Na konci nám dá Nikis i napít! Ten je hodnej…Jemný deštík č.3 nás žene zpátky do chaty. Tentokrát budeme prasátka a na zuby nepůjdem. Zato zítra si je vyčistíme aspoň dvakrát! Jsme moc unavení a tak někteří ani neví, jak vlastně dopadly ty tři Šuškandy ze včerejška…dobrou noc!

„Ech…Cooo?...Kde mám ten blbej mobil?...8:30?...Bože, za co?...Achjo, zabijte mě!...“ „Pitris, ty jako nevstáváš?“ „Ehaskgfvnkldsjhngfivjbnsad“ (zvuk, který jsem ze sebe dostal se těžko přepisuje:) ) Bylo to však něco ve stylu „no jo porád, dyk už du“…Vylézám po schodech nahoru a budím děti. Poky pro vás má rozcvičku, dokonce i ve spacácích. Pak pojďte dolů na snídani. Rána nedočkavý Big si přivstal, uvařil čaj a nakrájel vánočku. Všichni si pochutnáváme a posloucháme pokyny vrchního velení úklidových sil. Generál Pitris povyšuje pět plukovníků a k nim přiděluje po dvou vojínech. Rozkaz zní jasně: vyčistit zuby (dvakrát!!!) a poté uklidit celou chatu i okolí. Za neuposlechnutí rozkazu následuje podmínka, podmínka s výstrahou a poté rovnou zastřelení. Naštěstí všichni makají jak šroubci, a tak se chata zanedlouho blýská čistotou. Posledních pár her, společné foto a hurá do Rumburaku, totiž Krucemburku. Jsme tam příliš brzo, naštěstí tu je Big se svými čekacími hrami. Bus je tady, posledních pár minut cesty a jsme ve Žďáře! Sláva nazdar výletu, skoro jsme nezmokli, a už jsme tu! Tak zas někdy!

-pitris-, sepsáno v pondělí v klídku domova ve Štatlu (pravotočivá zatáčka na Vídeň)