VELKÁ SPRINGFIELDSKÁ LOUPEŽ aneb kdo vzal Moně náušnice
28.2.2009

Začátek:9:00 u Braňáku

Složení: detektivové: James, Bart, Puma, Kačka, Kubula, Honzys, Jirka, Pasťa
               springfieldští: Johny – Homer, Moňa – Marge, Poky – Bart, Vency – Líza,
Lucyš – Maggie, Big – děda Simspon, Eura – Spasitel, Gogo – Očko, Pitris – Barney, Edna – Katyš, Zlesi – Dr. Dlaha, Beruš – kuchařka Doris, Míra – Ned Flanders,
Dáša - ind Apu, Rosi – pan Burns

Průběh:Sešli jsem se proto, aby detektivové našli lupiče, který Marge ukradl náušnice. Během výletu zadávali občané Springfieldu detektivům úkoly, za které pak získali indicie a ty jim měly pomoct k vyřešení případu..
„Podezřelí jsou všichni“- toto bylo heslo akce, ale pouze než začali detektivové sbírat indicie. Je pravda, že se jim to nedařilo hned ze začátku a hned u prvního úkolu, kdy měli ošetřit zraněné, neuspěli. Ale po prvním zklamání se začalo dařit a detektivové začali rozplétat záhadu. Druhý úkol od opilého Barneyho zvládli hravě, stejně tak jako postavit dudlík ze sněhu pro Magie, nebo se potichu přiblížit ke spícímu Flandersovi. Mimo podezření se nejprve dostala Marge a pak následovala celá její rodina. Pak už zůstalo v podezření pouze několik osob, podle Barta( našeho duhového, ne springfieldského:)) to spáchal Ned, ale ostatní nepřesvědčil, ti podezřívali i Apua(kdybyste Dášu viděli, tak byste ho také podezřívali, z čehokoliv!) a dr. Dlahu, nikomu se totiž nechtělo věřit, že by v tom byl Zlesi nevinně… Promočení a někteří už lehce zmrzlí jsme došli k Vápence, kde nás čekala Homerova štafeta a pak běh pro springfieldskou pochoutku, kterou si měl každý na výlet nachystat. Hlavně Beruš alias Doris kuchařka blivajzů ze školy nezklamala a nachystala si na nás piškoty slepované paštikou…:) Odtud jsme se vydali na cestu zpátky, ale lupič ještě nebyl odhalen. Z podezření vypadávaly další a další osoby, ale ty nejpodezřelejší ze všech tam zůstávaly pořád. Rozuzlení přišlo až s poslední indicií, kdy detektivové odhalili, že náušnice ukradl Flanders!! No kdo by to do něj řekl, do pánbíčkáře jednoho…:) A hned potom jsme se vydali přímou cestou domů, abysme se vyzuli z úplně promáchaných bot a dali si čajíček:)

-Moňa-

galerie