Stmelovačka na Račíně
10.-11.10.2008

Račín Sraz na akci byl na autobusovém nádraží v 16:06 na 13 ostrůvku.
Takže účastníků bylo 8 to znamená: Honzys, Poky, Pitrís, Puma, Soník, Pasťa, Nikča, Fíla.

A jsme se vydali aoutobusem na Račín. Dojeli jsme na zastávku Račína a tam nám Pitrís s Pokym vysvětlili, co se bude na akci dít a co máme očekávat. Takže když jsme byli na Račíně tak za: 1.Vše bude po zpátku
2. Budeme odevzdávat Pitrísovi za každou dobrou věc nebo vyhranou hru “Kar” (“rak”). Na začátku měl každý 5 karů a účelem bylo se jich zbavit. Tak jsme tedy vyšli tam kde budeme trávit 2 dny. Šli jsme po silnici. A najednou přijede auto a v něm Beruš tak si říkáme co to. Došli jsme až na rozcestí kam jsme odbočili vpravo a tam na nás čekala Beruš. Dala Pitrísovi klíče od chaty tam kde budem spát a šla s námi. Potom nám taky řekla, ať se držíme zelené značky a potom odbočíme doprava. Šli jsme takovej kilometr a potom po pravé straně byla hezká chata, ve které budem spinkat.
Tak jsme se šli nahoru zabydlet a dolů do kuchyňky jsme měli donést 1 litr s pitím a svoji večeři. Zabydleli jsme se a šli na krátký výlet. Zahráli jsme si fočuš, potom přelízali klády a museli jsme držet klacek na dvou prstech, a potom trošku těžsí úkol. Měli jsme se držet za ruce a dojít do chaty tak, aby se vždycky aspoň jeden člověk držel stromu. To jsme nezvládli asi ve 3 cesty kde se nikdo nedržel stromu kvůli hádce mezi Soníkem a Pasťou. Tak jsme každej dostali po jednom karu za trest. Tak jsme šli do chaty převlékli se do domácího a šli jsme si dát večeři, večeře se dražila. Na začátku každej dostal 1000Kč, aby si mohl koupit jídlo. Až jsme si všichni koupili jídlo a najedli se, tak jsme šli si nahoru zahrát nějaký hry. Byli to hry stmelovací ale i hry s prstýnkem. Předával se a muselo se říkat: ”Skrz tento prsten vidím slunce” apod. Tak jsme si zahráli spousty her a odhlasovali jsme si, že chceme mít noční hru. Zahráli jsme si noční hru a šli spinkat, na dobrou noc nám Pitrís řekl pohádku.

Ráno byl budíček, myslím že v 8. Dali jsme si snídani v podobě míchaných vajíček a zapili to čajem. Najedli jsme se a začali jsme uklízet, já (Honzys) jsem uklízel dole u kuchyňky a Puma nahoře, kde jsme spali. Měli jsme si někoho zaúkolovat tak jsem to radši udělal sám. A Puma si zaúkolovala zbytek. Tak jsme to tam poklidili a šli jsme směrem do svých obydlí. Ještě před tím jsme dostali od Pitríse čokoládku a zahráli jsme si hru raka. Museli jsme se držet toho za sebou tak, aby ruce byli na jeho botách a museli jsme ujít asi 20 metrů. No co vám budu vykládat, byla to makačka hrozná. Tak jsme to zvládli spocený jak vrata od chlíva (jak by řekl Pitrís). Ale zvládli jsme to a mohli jsme odevzdat všechny Kary. Tak jsme vyšli a šli jsme směrem na Vápenku, tam jsme došli v pohodě a Pitrís nám došel k Salvátorce pro vodu. Tam jsme si s pokym nakreslili raka a někomu ho dali na památku. Pitrís potom přišel a dostali jsme od něj a od Pokyho Diplomy za účast na akci. Došli jsme ke klubovně a tam už jsme šli každej sám domů. Akce byla super. Díky!!!

-Honzys-