MAFIÁNSKÁ MISE V CHICAGU
13. - 15.3.2009

Pátek 13.3.
Ve čtvrtek jsme se dostali domů popadli bágli a ve čtyři hodiny jsme byly na nádraží celí naťešení na skvělou mafiánskou akci. Na nástupišti jsme si vyslechli fakt strašidelném příběh o mafiánovi Luckym. Po příběhu nás Vency rozdělila do 4 mafiánských rodin. Potom jmse nastoupili do vlaku a tradá do Šlapanic. Ve vlaku jsme hráli hru s obrázky od Katysh. Spočívala v tom že jsme k obrázkům měli vymyslet vtipné komentáře. Hra byla super a hodně jsme se při ní nasmáli. Po příjezdu do Šlapanic jsme vyrazili do Skautské klubovny. Klubovna byla velká se super dvoupatrovou. Po zdárném vybalení a nasycení jsem šli ven na Benyho super hru. Po dlouhém hledání jsme naši malý parčík, kde jsme si ji mohli zahrát. Po parčíku byly rozmístěny předměty a my jsme si je museli zapamatovat. Aby to nebylo lehké zvolili se policisté, kteří nás chytali. Hra byla super a procvičili jsme si u ní jak mozek tak nohy. Po návratu jsem si zahráli večerní hry s Mírou a Pokym. Hráli jsme seznamovačku, kdo dřív řekne protivníkovo jméno. Pak zlodějskou ruku spočívajíci v tom, že jste museli protáhnou ruku smyčkou dřív, než se stáhla. Skvělou hru souboj mafiánů, kde jse museli sa zavřenýma očima sejmout protivník ručníkem. Nakonec drsnou hru prohibice. 2 týmy soupeřili v tom, kdo naplní kbelík více vodou z vodovodu. Voda se přenášela pusou. Pak Míra vyhlásil soutež, že kdo tu vodu vypije dostane 700 dolarů. Pár jedinců se našli a pro svoji rodinu vydělali 700 dolarů (velice hrdinský čin). Nakonec všichni borci tu vodu strávili bez nehod a mohlo se začít zpívat. Po zpěvu se vyčistili zuby a šlo se do hajan. To by byl konec čtvrtka a ja bych chtěl poděkovat Gogovi a Vency za skvělou akci. Pak bych chtěl poděkovat taky vedoucím za skvělé hry a že to s námi dětmi vydrželi (někdy jsme pěkní haranti).Tak caw milí čtenáři (doufám že vás bude hodně).

-Heri-

Sobota 14.3.
V sobotu ráno po snídani, jsme vyrazili směr kopec Žurán nahoře na hoře jsme si prohlídli plastickou mapu bojiště a zahráli hru „ESOVÁ ŠTAFETA“, kdy jsme se snažili zvolit správnou vyšší kartu, abychom mohli běžet dál a pak najít tu nejvyšší - esovou. Príma byla cesta tam i zpátky – na oraništi jsme zjistili, jak těžké boty měli vojáci na bitevním poli ˘. Asi nejvíc se nám líbilo mávání na kamiony a auta na mostě nad D1. Hodně jich na nás troubilo. Oběd v přírodě chutnal dobře – na ohništi opečený chleb s toustovou pomazánkou. Po o- jsme si na hřišti u lesa pod kopcem Santon zahráli fotbal, u kapličky na přestřelku a opalovali se na sluníčku. Ještě po cestě ke klubovně se nás několik oddělilo a šlo se podívat na letiště do Tuřan. Tam nám těsně nad hlavou přistávalo a startovalo několik letadel. Po večeři (nudle s omajdou) jsme hráli hry v klubovně. Vency nám ještě před usnutím přečetla kapitolu z Pekelné třídy a Míra s Pokym zahráli a zazpívali.

-Beky-

A ještě Nikisova prezentace

Neděle 15.3.
Ráno, v neděli, jsme posnídali rohlíky s marmeládou nebo nutelou. Potom jsme si zabalili a šli jsme ven. Hráli jsme schovku ve dvojicích a hop-skok. Pak jsme jeli šalinou na hlavní nádraží. Prošli jsme se po náměstí a najedli se v mekáči. Odjezd byl 12,30 hod a za hodinku jsme už vystupovali z rychlíku ve Žďáře.

-Žanda-

Ráno jsme se probudili pěknou písničkou kterou nám pustil Míra. Když se probudili všichni, každý si měl trochu pobalit věci. Pak následovala snídaně- chleba a vynikající vajíčková pomazánka. Když jsme dojedli tak se šlo dokončit balení. Ti co měli už sbaleno tak trochu uklidili, ale většinou uklízeli instíci a vedoucí. Děti si mezitím odnesli před klubovnu věci a šly hrát se Sádlem a Pokym hry. Prvně se hrála Schovka potom Hop Skok. Potom nám někdo oznámil že už vyrazíme na zastávku. Všichni se začali hrnout k batohům. Když měl každý svůj batoh na zádech Katysh řekla že nám zbývá jenom 12 minut na to, abychom došli na zastávku. Naštěstí zastávka nebyla tak daleko. Když jsme tam došli, začali si všichni myslet že se tam vůbec nenarvem. Ale narvali( naštěstí ) :). Když jsme vystoupily v Brně Gogo nám žekl že máme asi tak hodinu na to, abychom se podívali po městě a dali si nějaké jídlo. Tak jsme se rozdělili na dvě skupiny a šlo se. Nevím co dělala druhá skupina ale my jsme okamžitě chvátali do McDonald's. Nikdo se nemohl rozhodnout co si dá. Ale nakonec jsme si skoro každý něco dal. No spíš jenom já, Honzy a Bart- hranolky a colu :-D. Potom jsme skupina se rozhodli projít po městě. Ale pak najednou Katysh uviděla tzn. MĚSTSKÝ ŠAMPONY ( samozřejmě ve výloze :)) a musela se s nima vyfotit. Pak jsme šli na Římské náměstí. Šli jsme pomalu zpátky když Gogo uviděl čínskou restauraci. Tam si dal spolu s Benym dali hamburger a šly jsme už rovnou cestou na hl. nádraží. Tam si kdo chtěl zahrál fackovanou, později přijel vlak my nastoupili a jeli domů. PS.: Když jsme jeli na cestu domů házeli jsme z vlaku dolary(nebojte pravý nebyly ;) ) a Bart hodil ještě balonek :D prostě cesta vlakem je vždycky nejlepší:)

-Kačka-

Něco o Šlapanicích
Šlapanice jsou malé město, leží 10 kilometrů jihovýchodním směrem od Brna, na okraji historické oblasti slavkovského bojiště a v předhůří Drahanské vrchoviny. Město se rozkládá v údolí řeky Říčka a jihovýchodním směrem od dálnice D1. Severovýchodním směrem se nad Šlapanicemi zvedá kopec Žurán ( 286 m.n.m.) a na jeho vrcholku je kubistický památník s bronzovou plastickou mapou slavkovského bojiště. Jihovýchodním směrem od města se zvedá Pracký kopec ( 324 m.n.m.) a na něm se tyčí Mohyla míru a památník Bitvy u Slavkova. Nedaleko jihozápadního okraje města je oblast Mezinárodního letiště Brno - Tuřany. Severním směrem od Šlapanic jsou čtyři přírodní památky a to Horka, Návrší, Velký hájek a přírodní památka Andělka a Čertovka. Tyto přírodní památky tvoří malé ostrůvky s výskytem ohrožených druhů teplomilných rostlin. Jižní částí města Šlapanice vede železniční trať na trase Brno - Vyškov - Prostějov. Šlapanicemi prochází trasa naučné stezky Bitva u Slavkova a ve středu města najdeme výchozí bod žluté a zelené turistické značky. Po žluté značce dojdeme ze Šlapanic na vrchol Žuráň a zelená značka nás dovede na Pracký kopec. Kromě turistických tras prochází městem značená trasa lokální cyklostezky nesoucí název Brněnské kolečko.

-Žanda & Beky-

galerie