Indiánská osada Vítanov

Účastníci:
Puma, Misha, Honzys, Terka, Sádlo, Gogo, Katysh, James, Smolda, Rosi, Poky, Pitrís, Freiwi, Soník, Hery, Vency

Skupinky:
Gogovci: Puma, Terka, Katysh, Honzys, Smolda, Vency, Freiwi, Gogo
Rosiovci: Sádlo, Misha, Poky, James, Hery, Pitrís, Rosi, Soník


– Herryho koláček –

Pátek

Všichni jsme se sešli v 15:15 na nádraží u PC. Tam nám Katysh rozdala písmenka(G nebo R). Když jsme byli všichni tak jsme nastoupili do vlaku. V Havlíčkově brodě jsme přestupovali a taky se k nám přidala Vency. Vlakem jsme dojeli do Stanu a pak pěšky do Vítanova. Když jsme chatu našli ubytovali jsme se a šli ven hrát hry. Zahráli jsme si diplomaty a šli jsme do lesa. V lese jsme měli nasbírat 100 šišek. A pak si najít 4 klacky na vozík:). Kdo měl tak si vzal ze svých 100 šišek jen 50 s sebou k chatě. Potom jsme se navečeřeli a svázali klacky do tvaru obdélníku a přivázali jsme tam hrnec a druhá skupina kotlík. A vyrazili jsme opět do lesa kde nám Pitrís vysvětlil hru se šiškama a s vozíkama. A hra začala. Měli se sbírat šišky které byli zabalené v alobalu. Když hra skončila spočítali se šišky a vyrazilo se zpět do chalupy tam jsme si vyčištili zuby a šli spinkat…:)

Puma


– prodírání se divočinou –

Sobota

Dnes ráno byl budíček v 8:30, po němž se soutěžilo o nejlepší koláček vítěz byl Hery.

Po skvělé soutěži nám Rosi řekl, kam se půjde na celodenní výlet a co si máme vzít s sebou.

Potom jsme vyrazili přes Rváčov až na Veselý kopec.Při cestě se hrály různé hry .

Vzhledem k hroznému vedru a dusnu se každý ve vesnici smočil.

Když jsme došli ke kostelu sv. Mikuláše chtěl po nás Rosi malé divadélko do skupin R,G , ale do oběda bylo času dost. Po ujití kusu cesty se našel skvělý plac na uvaření , atak se nanosilo dřevo zapálil oheň a vařily těstoviny. Až jsme si naplnili žaludky po okraj zahráli jsme si lžičkovanou – úkolem bylo naplnit pomocí lžic ešus hra pro skupiny R,G , ale někdo byl tak šikovný že si roztrhl kalhoty že jo Terko a Hery . Po této nešťastné události jsme uklidili po sobě a šlo se dál. A jsme zase na cestě za pochodu si někdo povídá někdo zase hraje Dračák a cesta plyne a plyne najednou cedule skanzen veselý dům , ale my řekli ne prvně se podíváme na židovský hřbitov , a pak přes Dřevíkov na Veselský kopec .

Na místě nás Rosi pozval na točenou , a potom se šlo do skanzenu „ale ne.“ když jsme uviděli ty trhy ,a tak si někdo koupil nějaký suvenýr , a potom Rosi vysvětlil že jenom projdeme.

Po krásné prohlídce se šlo proti proudu Chrudimky až do Stanu kde si děcka daly točenou limonádu a vedoucí pivo. Po doplnění tekutin se šlo do Vítanova kde na nás vybafl Sony s paní Roseckou , která nám donesla perník . po dojedení guláše jsme se pod vedením Soníkem došli na zdejší hřiště kde jsme si zahráli fotbal , Frisbee a další hry .

na chatě jsme si vyčistily zoubky a vyslechli pohádku na dobrou noc a někdo šel spát hned, ale ostatní šli spát po 23:00 a chrupali až do 8:00 dobrou noc.

poky– na Veselém kopci –

Neděle

Dnes byl budík o půl 9. Pak nám vedoucí donesli snídani na kterou jsme měli vánočku s máslem a marmeládou. Po snídani jsme si vyčistili zuby a šli hrát na louku angličany a skoty. Po hře jsme se vrátili k chatě. Sádlo a Vency začali vařit obídek. Na oběd jsme měli omáčku s fazolemi a chleba. Po obědě jsme se sbalili a začalo se uklízet. Já a Puma jsme umývali nádobí, Sádlo a Honzys vytírali podlahu. A ostatní douklízeli vše venku. Když bylo vše v nejlepším pořádku společně jsme se vyfotili. Načepovali jsme vodu na cestu a šli jsme na nádraží. Tam jsme si zahráli pár her. Když přijel vlak všichni jsme nastoupili a odjeli. Na nádraží v ZR jsme se rozloučili šli jsme domů.:)

Misha

[gog 2008]