Chladná i horká Štenice

pátek 18.5. - neděle 20.5.2007

účastníci trvalí: KATYSH, MISHA, PUMA, JAMES, SMOLDA, BENY, POLÍSMÍRA, PITRIS, BIG,
účastníci přechodní: JOHNY, ROSI, MOŇA, YETTI, LUCYSH, ZOUBY

PÁTEK

Byla nebyla, ale asi spíš byla, jednou jedna taková Štenice. Ale ne Štěnice jako štěnice, co vám způsobí husí kůži, ale Štenice jako Štenice, co vám způsobí pocit jako škrábání na zádech. Prostě nádhera!
Tak taková Štenice se udála jednoho víkendu v měsíci květnu roku dvoutisícího sedmého. Velká škoda, že se na ni nepřihlásilo víc lidí, ale možná taky dobře, protože ti, co tam byli, byli senzační. No, .... ale jo! Zřejmě se zalekli čtvrtečního lijáku, který vypadal, že nepřestane. Omyl! Přestal, a historie s monzunovými lijáky se neopakovala. Vydali jsme se tedy pěšmo a v dobré náladě pod vedením Rosiho směr Hamry. Cestou jsme měli po skupinkách nakoupit něco málo na sobotní obídek, bychom hlady nepomřeli. Jedna skupina byla hodně skromná: nakoupili potraviny na výrobu tradičních hadů. Druhá skupina skromná nebyla. Nakoupila masíčko, klobásku, cibulku a já ještě opatřil brambůrky. Cestou přes Hamry jsme nabrali ještě v Najdeku Jamese, protože mají chalupu ve Šlakhamrech. První větší zastávka byla u kolotoče kousek od Mamuta. Taková pohodička. Nejdřív jsme se jen tak kolotočovali, ale pak někteří začali vymýšlet různý soutěže. Jako třeba: jak dlouho se bude kolotoč točit po pěti máchnutí, nebo kolikrát se otočí po jednom máchnutí. No prostě sranda. Pak nám Rosi vysvětlil hru. Každej měl na prsou číslo, který měl chránit před zraky ostatních, ale zároveň si všimnout jiných a zapamatovat si je. To vše nejbližší cestou na Štenici. Kdo tam bude první, má body navíc, kdo poslední, má body namíň (jako mínusový). Což o to, hra je to pěkná, ale představa Jamese, nebo Smoldy, jak bloudí lesem, když netuší, kde je vysněný lom, nebyla zrovna povzbuzující. A taky jo. Když jsem odhodil batoh v cíli, nikde nikdo. Ani Beny, který mě celou cestu sledoval, protože na Štenici nikdy nebyl... Ale pár šťastlivců přece jen dorazilo. Za chvíli ovšem telefon od Rosiho: Bigu, není s váma Smolda???!!!... Není. Aha. Tak já ho jdu hledat. No naštěstí za chvilinku přišel i s ostatními. Pajáda. Když jsme se zabydleli, trošku si prohlídli okolí a něco málo snědli, donesli vodu a dřevo a zapálili ohýnek, nastala pohodička, ale taky hodnocení soutěže s čísly. Byl čas si nachystat další tradiční obřad - Štenickýho buřtíka. Najednou se v plamenech opíkaly umělecký díla. Přesto, že byla stanovena porota a měla možnost i ochutnávat, jako vždycky se vítěz nekonal, protože všichni byli nejlepší. Tak jsme to sbaštili a trošku se k sobě přitulili, protože začínalo být chladno. Byl čas Pitrisových her (Pitris se původně nekonal, ale při večeři na nás z houštiny docela hustě bafnul!!!). Nejoblíbenější samozřejmě "na města"!!! Potom ještě pár dalších, u kterých jsme se třeba dozvěděli, kdo se čeho nejvíc bojí. No a pak si Rosi naplánoval noční hru. Ale pěknou. Přesto Smolda ukecával Rosiho, že se mu chce spát. No, myslím, že se trošku bál...Nejdřív šel každý sám podle bílých lístků umístěných v lese na zemi. Krásně zářily, takže to bylo docela lehký.
V cíli Rosi vysvětlil další noční bojovku: dostat se z kruhu, který je označen v lese opět bílými lístky, ale tak, aby ho žádný z pěti strážců, kteří chodili po obvodu kruhu, neodhalil a neposvítil na něj. Některým se to i podařilo! Pak už jsme se ubírali zpátky, protože bylo fakt docela chladno. A chladná byla i celá noc, no přesněji řečeno, řekl bych, že zima byla úplně všem, aspoň podle toho, co kdo ráno líčil u snídaně. A bylo jedno, jestli měl stan, nebo spal jen pod širákem. Tak to byl první den letošní Štenice. Chladné Štenice! Ale zato v sobotu! Viď Misho?
                                                                                                                                                                       -big-

SOBOTA

V sobotu ráno se jak kdo nádherně vyspinkal, např. ti odvážnější a otužilejší, co hajali pod širákem, ale také snad i ti, co spinkali ve stanech.Vstali jsme a šli se nasnídat - byl náš vlastní chleba s máslem a jahůdkovou marmeládou. Po dobré snídani jsme si šli vyčistit zuby a opláchnout si obličeje, abychom aspoň trochu vypadali. Po umytí jsme se odebrali do našeho kempíku a tam nám Rosi řekl, že budeme soutěžit a tak se všichni odebrali po 2 skupinách na nějaké místo, kde se učilo tomu, jak se zachází se vzduchovkou, jak se dělají uzly, jak se seká a jak rozdělat oheň, jak se pracuje s mapou a s buzolou. Po asi tak hodinovém zkoušení a poučování začalo připravování oběda. 1.skupina Johnyho ta měla maso - co jiného, a ta 2.skupina Rosiho měla hady. Po výborném obědě konečně začala soutěž, která trvala skoro celé odpoledne. Potom bylo vyhodnocení a to tak, že 1. místo obsadili     2. místo       , 3. místo         a 4. místo Misha a Beny. Výhra za všechny tři místa bylo Salko. Jeho vychutnávání bylo dobré, ale 3 to už bylo moc. Katysh si myslela, že se poblinká, ale zvládla to a to taky většina děcek. Za 4 místo byla musli tyčinka. Ta byla taky moc dobrá, ale špatně nám z ní nebylo. Navečer jsme si zahráli víc než pár her a to jako třeba: Kdo pane já pane, já ne pane, to číslo…. Na města Praha volá Brno, Brno volá… Na povolání - jo ta byla taky boží… Potom nám Big vysvětlil taky dost dobrou hru JJ: Vašíčka s čárkou a bez čárky…  Tato hra se vážně moc ujala, protože když Polís (slon) volal Zoubyho (hrocha) a ten zavolal Smoldu (psa), tak on zase volal zpátky Zoubyho, kterej to kvůli Smoldovi zgebnul: řekl místo: já vašíček s čárkou, řekl: já hroch volám psa…No tak se Big rozhodl, že Zoubymu rozepne kanadu a potom i knoflík, tak se Smolda nedal a řekl: já vašíček s čárkou, volám hrocha s rozeplou kanadou a rozeplým knoflíkem no a Zouby samozřejmě zase řek já vašíček s čárkou volám psa bez čárky. No a nás to tak zaujalo, že z toho byly všichni úplně vytlemený. Potom se Zouby rozhodl, že zavolá Políse. No v tom byl taky háček protože řekl: já hroch s rozeplou kanadou a rozeplým knoflíkem a tak Big zoubymu vytáhnul rukáv. No jo chudák náš hrošan. Tuhle hru jsme hráli až do tý doby, než musel Rosi se Zoubym odkráčet dom. No jakoby na Štěnici nemohli zůstat až do neděle. Potom se toho už moc nedělo, jen to, že vedoucí seděli u ohně. Samozřejmě ostatní šli spát. Hlavní Bylo, že ta akce byla vážně bájo JJJ                                                      -misha-
 

 NEDĚLE

Po Bigově skvělém budíčku jsme se šli nasnídat. Na snídani jsme měli skvělou vánočku s máslem a marmeládou(prostě mňamka). Po snídani jsme se šli sbalit a taky stany. Když už byli všichni sbalený, tak jediný Smolda s Jamesem se nemohli dohodnout, kdo ponese stan a kdo kotlík, fakt super divadlo. Nakonec se dohodli ,že stan ponese Smolda, ale pak stejně zůstal Jamesovi. Po dohodě jsme vyrazili po lesní cestě k Činčarovi. Každý dostal jednu kofolu zdarma. A pak už jsme hned vyrazili domů:). Akce byla fakt skvělá.
                                                                                                                                                                      -puma-