takhle to vypadá, když se to přežene s česnekem :-)))))

  Žďárské věže na česneku

neděle 18.2.2007: DOPOLEDNÍ POCHOZENÍČKO, OBÍDEK, ODPOLEDNÍ PROMÍTÁNÍČKO

Moje představa o téhle akci byla úplně ideálně pohodová: krásná neděle v rodinném duhovém kruhu....

...v neděli 18.února přijede strýček Maxmilián Humble z Ameriky a přiveze svůj celovečerní horor o upírech.V 9 dopoledne půjdou od klubovny strejdové a tetky s dětmama ven, oběd uvaří mama Ema s tetama, tata Zlesi má spravování se strejdama... A ve dvě odpoledne přijdou rodiče do školy na kafe a buchtu (tu si ale musí přinést..) a přitom promítneme novej trhák z Nosferatu na Česneku! Taky přijede milionářská tetička Šéfička, aby rozdala svý miliónky, co z nás vloni vytahala...

A přesně takhle to nějak bylo. Ale samozřejmě ještě o hodně krásnější, protože přišlo mocinečko dětiček a dospěláků, takže to byla pajáda.

V devět dopoledne přišlo do klubovny asi dvacet dětí a o polovinu míň dospěláků a skorodospěláků. Nejprve si měla mama Ema vybrat k sobě pomocníky do kuchyně - vzala si jich dost... A k tomu chlapi z údržby - Zlesi s Gogem na technickou přípravu promítání. Takže doprovod dětí nakonec vzal Johny, Freiwy, Míra a Pitris. Velitelé skupin - Katyš a Beny - si vybrali svoje týmy. Úplně náhodou to vypadalo na klucí s klukama a holkí s holkama. Pár výjimek se ale našlo... Každá skupína měla projít trasu podle plánku a cestou podle fotografií sledovat všechny věže a věžičky ve Žďáře. U každé se pak na důkaz vyfotit. Cesta to byla dlouhá, bratru 15 kilometrů. Obě skupiny šly různými směry, z čehož vyplývá, že se cestou potkaly :-) Jak to která skupina prožívala, to nevím, ale podle fotek musela být docela sranda. A taky zima!
Zato ve škole bylo teploučko až moc. Vařící tým promyslel co a kolik koupit, chlapi z údržby zatím instalovali promítání, včetně úpravy sálu a nažehlené výzdoby! A pak se začalo vařit. Mama Ema z toho byla trochu nervní, že se to nestihne, ale v jedenáct jsme mohli konstatovat, že je v podstatě uvařeno, akorát: se musí rozmačkat brambory a umíchat brkaše, nasmažit 40 řízečků, zavařit vajíčka do polívky, přidat tam brambory, nalisovat česnek, zasypat majoránkou a vůbec všechno prostřít a připravit... Ale jako v pohodě! Ve dvanáct jsme lážo plážo začali dokončovat oběd, takže v půl jedné bylo nachystáno a mohli přijít hladoví poutníci. A taky že přišli. Klucí byli o pár minut hladovější. Ale obědvat jsme začali pěkně společně. Nakonec, než jsme nalili polívku - jak jinak než česnečku, tak akorát všichni dorazili. A pak přišlo na řadu masíčko. Pěkně podle abecedy! Kdo zapomněl, jak se jmenuje, jen koukal, jak se ostatní cpou! Ale zbylo na všechny. Kdo měl dojedeno, ujal se umývání a utírání nádobí. Byla to docela fuška, ale šlo nám to hezky rychle. Beny a já jsme se osvědčili jako skvělí myči (myč jako myč nádobí, ne Myč Bjukenen..) Mezitím si v družině Zlesi vzpomněl na pár zajímavých klidných her.
To už byly skoro dvě hodiny a nám se začali scházet rodičové. Gogo spustil fotkovou prezentaci na navození atmosféry a když to vypadalo, že už nikdo další nebude, začali jsme. No a pak přišli další a další a další. Odpolední promítání začalo jako slavnostní předávání filmových Oskarek za nejúspěšnější film roku 2006. Filmová komis Duha Art Production se rozhodla udělit obě přítomné ceny filmu Nosferatu na Česneku. Jmenovitě potom Johnymu Dýpovi (zánovní mlýnek, aby si mohl dál točit) za scénář, režii i produkci a Maxmiliánu Humblovi (skleněnou můzu naplněnou inspirativní tekutinou, aby si mohl vymýšlet další ptákoviny) za střih, hudbu, zvuk a výrobu. Nový DVD nosič jsme potom znehodnotili červeným šampaňským a zbytkem si připili na úspěch a další tvorbu. Katyš se prý projevila jako dokonalá střihačka, takže Maxovi všechno rozstříhala a ten to pak chudák musel lepit... Ba ne, já jen žertovala! Katyš si fakt taky zaslouží kousek Oskarky!
A pak už zazněly první tóny a zableskly se první paprsky tohoto veleúspěšného díla. Přítomní mohli nadšeně aplaudovat skvělým hereckým kreacím: především strýčkovi Zlesimu, kterému na paty šlapal nováček Freiwy... V půlce jsme produkci na chvíli stopli, to abychom se občerstvili stylovými rakvičkami se šlehajdou a červeným nápojem. Rodiče nás uctili i vlastními pařátky upečenými buchtičkami. Milionářská tetička z Emeriky Šéfíčková mezitím rozfofrovala své miliónky, aby tak každého potěšila vyúčtováním loňských akcí.
Ve druhé části jsme opět obdivovali hlavní hrdiny celovečerního filmu a tleskali jejich výkonům. V závěru nikdo ani nedutal. Už dlouho jsem neviděl někoho, kdo si tak důkladně četl závěrečné titulky... Potom nám ještě Gogo promítl fotky z tábora a my si znovu připomínali nádherné i dramatické chvíle loňského tábora v Horkách. Pak nám ještě Gogo připomněl fotografickou soutěž a my už jsme si mohli vychutnávat úplně čerstvé fotky z dopoledního výletu, to jak se obě skupiny fotily u všech věží. Úkol splnili všichni na výbornou, v tipovací soutěži na začátku hry měli chlapi 15 tipů správně a 3 špatně, ženy 14 správně a 1 špatně. Tak kdo je lepší?
Následovalo teplé slavnostní slovo na závěr, rozloučení a mohutný úklid. Ženy nádobí, chlapi nábytek a mně jen stačilo odemykat a zamykat příslušné místnosti. Byla to bleskovka, když všichni přiloží ruce k práci.
Nevím, jak kdo, ale já už se moc těším, až si budu moct znovu v klidu promítnout celej film a pokochat se tajemným Nosferatu na Česneku a taky se tak trochu naladit na ten další tábor. O čem bude? Kdo ví...
                                                                                                                                -dědouš bigouš-