Polnička 02-04/02/2007

Beruš, Johny, Yettík, Ema, Móňa, Zlesi, Černítko, Míra, Polís, Rosi, Tomcat, Pitrís, Vency, Katyš, Beny, Puma, Poky, Honzys, Sádlo a Eura

°°° Pátek °°°

 • Bylo krásné odpoledne a my jsme se sešli ve 2 hodiny odpoledne u zastávky Pilská nádrž.Někteří přijeli opožděným busem a někdo doťapkal pěšky včas.Vyrazili jsme na cestu plnou her,které vymyslel Johny.

 • První hra byla vymyšlena na romantickém starodávném a bojovém filmu Poslední rytíř.Každý si stoupl do hada na jednu čáru vyznačenou na cyklostezce a poslední dostal do ruky klacek,který měl představovat dřevec a s ním probíhat slalom, aniž by někoho píchnul do zadečku(auvajs).Johny nám dal chvilku voddych.Následovala další hra a to ta, že jsme se rozdělili do skupinek , Johny nám řekl zvíře, které jsme měli zhmotnit ze sněhu, tak aby ti ostatní poznali, co to je.Největší problém asi dělala vážka, kterou zhotovila Yetty a její skupinka.Zase jsme si vzali bagáče na záda a šli dál.Došli jsme na silnici, kterou jsme přešli a stanuli na mini louce, kde jsme si zahráli něco na způsob sněhové vybíjené. Celí mokří jsme s vodou v botách dožbluňkali ke škole.

 • Tam jsme se ubytovali a šli papkat.Po véči jsme nechali naše pupky, aby si odpočinuli, a hned po krátkém šlofíku jsme se vydali na průzkum školy.Beruš nám ukázala přístavbu a všechno, co se vešlo do 150 let mladé školy.

 • Celou prohlídku jsme zakončili na počítačích, kde jsme byli na Březku, a kde jsme hráli hru.Ta spočívala v tom, že jeden ze dvojice vyběhl na chodbu, kde našel lísteček a tu otázku si vyhledal na Březku.Ten, kdo chce, může si ji zkusit.

 1. Doplň citát, který je v logu na Březoleum:,,Ni déšť ni sviť nás….“

 2. Který odkaz v ,,Informace o nás“ chybí?
  ,,o duhácích,kontakt,naši vedoucí,členové,………“

 3. Která akce se konala 02/12??

 4. Kterým rokem počíná archiv na Březku?

 5. Kolik duháků má na Březku svůj odkaz na ICQ?

 6. Co je ,,NOVĚ“na Březku?

 7. Doplň co chybí v sekci,,Informace pro věžníky“.
  Věžníkovy stopy,Don Jon,……..,Seznam lavek,Rozdělení

 8. Kdy byl vložen nejčerstvější lísteček na Březko?

 9. Doplň:,,Přečti si vzkazy…..“

 10. Kolik má DUHA získaných věžníkových stop?

 11. Kolik je zatím Don Jon?

 12. Kolik je obrázků v odkazu,,Věžníkovo putování“?

 13. Jakou barvu má15 lavka ohně v odkazu,,Seznam lavek“?

 14. Kdo vše je na fotce v odkazu,,Rozdělení“??

 15. Kolik souborů je možno stáhnout v odkazu,,Fotky ke stažení“?

 16. Co znamená zkratka PUEX?
  *BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*
  Napiš na vzkazy do,,Vzkazy duháků“,který bude mít alespoň 3 rozvinuté smysluplné věty.
  *BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*BONUS*

 • Tahle hra byla velice zajímavá.Učil nás Zlesi, kterého neustále vzrušovalo ukazovátko a dělal u toho taký divný zvuky.

 • Po hře jsme trochu vychladli a vyšlápli si pro dopis mrtvého muže. Jen, co jsme došli skoro k dopisu, Katyš začala zmatkovat, že nemá mobil, že ho ztratila.Chudák Johny dobrovolně pelášil na louku, kde se předtím Katyš válela s Polísem a ostatními a hledal zvesela mobil.Nevím, jak to dopadlo s tím mobilem, protože jsem z toho byla tak vysmátá ,že jsem neslyšela konec.Potom jsme došli konečně k dopisu a v něm jsme se dočetli, že mrtvý muž chtěl najít Svatý Grál.Dopis jsme si schovali a někteří šli poslepu k místu, kde jsme spatřili scénku Rosiho a Černítka(fak kluci bylo to kráásný)jak bojujou o Sv.Grál .Strážci(Rosimu) se povedlo ho uchránit ,ale Černítko mu pohrozil, že se vrátí a Grál získá pro sebe.

 • Po shlédnutí jsme se vraceli do školy, kde jsme si nechali všechno sušit.Černítko si při souboji zničil mačetu, nebo podle některých aspoň vylepšil na malou pilu.Všichni ulehli do postýlek a zachumlali se do spacáků.Johnýsek byl tak hodnej, že nám přečetl pověst o Stříbrňácích.Když Johny skončil, všichni chrupinkali.Byl to krásně strávenej den. Dobrou noc a pššt Stříbrňáci vás slyší.

Sádlo

°°° Sobota °°°

Po včerejším varování, že dnešní den bude opravdu náročný, jsme se na něj řádně vyspali. To například Zlesi, aby se na náročný den pořádně připravil, spal celou noc na spoustě zeleniny, převážně na kukuřici:) Šli jsme na snídani a jelikož jsme byli na té známé akci Polnička s přívlastkem DeLuxe, kterou pořádá Beruš, tak jsme se měli na co těšit. Rohliky a sýrus a salamus a pomazankus a zeleninokus. No bašta to byla i Eura měla svůj nazdobenéj talíř. Další plán byl jasnej, vydat se za Svatým Grálem. U snídaně se totiž strhla hádka mezi Emyskou a Zlesim o to kdo získá Grál, rozdělili si lidi na 2 půlky a pak se šlo připravovat na pátrání. První indícii jsme našli před školou u zábradlí, Poky nám ji přečetl a pak jsme přemýšleli…prej za domorodcema a říct jim kouzelnou formuli Templář a oni by nám na oplátku měli dát indícii, ale Polnička není úplně malá obec, takže domorodců je tu habaďůra. Ještě, že máme Emu Hladovou, jí snídaně nestačila a tak nás zatáhla do obchůdku, ještě že tak, protože tam nám domorodci dali indícii. Jupí! V indícii stálo Gruntovní rybník a tam se utkejte v souboji. Tomcat vyrazil v první linii a zdárně nás tam dovedl, jen se mu to Zlesi snažil znepříjemnit tím, že tvrdil, že ví kde je ten rybník ať jdem za ním, tak jsme prošli kolem rybníka a pelášíme si to dál za Zlesiho rybníkem, to už někteří nevydrželi a řekli, jdem zpět k opravdovému Gruntovnímu rybníku!:-) Našli jsme ho a nastal souboj o indícii mezi Em skupinkou a Zle skupinkou ve hře Emgličani & Zlesti. Byla to napínává bitva, ve které jsme mohli sledovat 2 různé strategie-obranou a útočnou. Nakonec vyhráli Zlestikosti, ale zachovali se gentlemansky, protože v jejich týmu bylo více chlapáků, a tak byla další hra. Fuskokoulovačka, každém do své smradlavé ponožky dal kousek sněhu a měl kouloponožku, v této hře zvítezili suveréně Emštejni. Indicie byly vyrovnané, každý tým měl stejný počet. Udělali jsme si ohýnek a byli jsme promrzlý až na kost. Další cíl cesty byla Polnička, tam jsme měli najít číslo 225, po delší době se nám to podařilo, byl to byt, kde bydlela paní kuchařka, co nám dělala tak chutné jídlo na akci. Směnili jsme s ní indicie a zase dumali a dumali. Byl to pekelnej oříšek. Rozhodli jsme se jít pro radu za Rosim a Černíkem, jak nás uviděli tak se rozhodli nás pustit do tepla školy, a my sme už ze školy až do večera nevylezli:) ve škole jsme luštili indicie a mohli jsme další získat, v úkolech, například jsme se celej tým měli dostat přes provaz ve výšce 1,5 metru vysoko,další úkol jsme stáli celej tým na spacáku a měli jsme ho převrátit…super úkoly. Pak jsme luštili a luštili…vyluštili to první Emoušovci, a Zlesounkovci až po pár nápovědách…tajenka zněla NOČNÍ HLÍDKA.

Po výtečné večeři se nám všem zvětšili pupky tak o5 centimetrů, pak jsme vyrazili ven za hlídačem Grálu. Tam se nám představil a my jsme setavili tajenku a měli jsme si vybrat, ze 2 Grálů, jen jeden byl však pravej…uf správná volba. Dostali jsme odměnu a razili ke škole a strážce zpět do Francie. Ve škole jsme ještě navštívili knihovnu a tak čekala odměna, jeden bonbon, ten nám řekl, že máme jít do jídelny a tam byla kupa a kupa dobrot, takže naše pupky o5 vyrostli o dalších 5 centimetrů. Ale zvládli jsme to, bylo to náročný, ale krásný!

Móňa

°°° Neděle °°°

V neděli jsme vstávali v 8:00, ale někdo možná vylezl o něco později. V půl deváté jsme šli do jídelny na snídani. Tentokrát byl chleba se salámem, uzeným, sýrem, vajíčkem, paprikou, máslem a rajčetem. Byl to poslední den, tak jsme se chtě nechtě museli jít sbalit. Narvali jsme věci do batohů a začali jsme uklízet. Zlesi velel WC jednotce a ostatní si rozdělili schody, třídy, chodby a šatny. Zanedlouho bylo hotovo, a tak jsme vynesli batohy ven a zahráli jsme si hop-skok. Když bylo úplně všechno hotový zamčený a připravený, vyhoupli jsme se na „velbloudy“ a vyrazili jsme ke Žďáru. Beruš se ještě vrátila, prej tam něco zapomněla, a pak už jsme šli přímo domů. Nevím, o čem se bavili ostatní, ale tam, kde jsem byl já, se mluvilo hlavně o kanadách. Po stezce jsme došli až na hráz Piláku, kde se konaly nějaký závody. Chvíli jsme váhali, jestli to nemáme obejít, protože tam byl pán v reflexní vestě, kterej by nás mohl sprdnout. Nás ale bylo dvacetkrát tolik a tak jsme sebevědomě vyrazili po cyklostezce domů. Došli jsme kolem Libušína na most pod klubovnou, kde jsme se rozešli. Domů jsme dorazili o něco dříve, než bylo plánováno, a tak jsme určitě stihli i oběd.

Míra


[gogo 2007]