ORIENTAČNÍ JÍZD

  23. 10. 2005

 POČASÍ: NÁDHERNÉ

Hlásí se vám reportérka Katysh z televize Březoleum!!!Naše televize se přijela podívat na první ročník závodu „ Orientační jízd “.Kde je heslo „ není důležité vyhrát,ale být u toho “ . Ano i pro velmi malou účast se závod uskuteční.A do tohoto tajuplného závodu se pustím i já. Tak mi držte palce. Na startu je nás celkem 7 z toho 3 dvojice a já sama!!! Někteří si mě prohlíželi a říkali mi poslední sbohem, ale co, já se možná vrátím a se mnou naše televize Březoleum.

….

Ano a naše televize Březoleum se vám zase hlásí. Tentokrát již v cíli. Jak vidíte jsem zdravá a živá. O mé čistotě bych moc nemluvilaL. Máme tu vítěze. Je to pan Pokémon.půjdeme s ním udělat reportáž.

 

Pane Pokémone, pane Pokémone. Počkejte prosím!!! Můžeme vám dát pár otázeček???

P: „Jistě!!!“

Jak již víme tento závod jste vyhrál. Jaké máte pocity??

P: „Bylo to opravdu pěkné!! Jsem rád, že jsem vyhrál a chtěl bych poděkovat svému spolujezdci Rosimu, který mi pomohl vyhrát“.

Tak pan Rosi to určitě slyší. Můžete mu i zamávat tady do kamery.

P: mává.

Naši diváci asi neví jak tento závod probíhal mohl by jste jim ho přiblížit???

P: „Velmi rád. Byl to závod, ve kterém jsme museli hledat stanoviště. Na každém stanovišti byl úkol, který jsme museli splnit a tím jsme dostali slovo, či písmenko. Podle obrázků na mapě (tu  jsme dostali na startu) jsme pak složili souvislý text a podle něho našli kříž s čepicí a čepici dali netvorovi na hlavu, odpustili jsme mu.“

A co se stalo potom pane Pokémone??

P: „Z netvora se stalo krásné zvířátko (plyšáček)“

To jste teda opravdu statečný!! Velmi vám děkuji za odpovědi na mé otázky. Užívejte si výhry. Dál vás nebudu obtěžovat.

 

Tak to byl pan Pokémon. Za odměnu jsme každý dostal kus netvoří tlapky (nakrájený klobásky). Ano je to neuvěřitelné, ale tento závod jsem opravdu dokončila a dokonce zároveň s panem Pokémonem. Hned kousek za námi dokončili závod i ostatní závodníci!! Bylo to opravdu náročné. Byl to samí kopec dolů a nahoru a u toho ještě přemýšlet! Všem účastníkům naše televize velice gratuluje a pochvala patří i našim organizátorům, kteří to vše připravili. Děkujeme. Pro televize Březoleum, Katysh.

 

Katysh, Poky

Bass:
Je po akci a musím napsat, že to stálo za to! Asi všem se nechtělo - brzy ráno ani mě, ale nakonec jsem se překonal a začali jsme neskutečně připravovat a dodělávat - a musím pochválit tým, který ač nebyl moc v obraze byl schopen během chvíle pochopit a zrealizovat! Bylo to prostě boží! Škoda jen, že bylo málo závodníků! Počasí bylo ideální a nebyl důvod nebýt tu! A proto těm, kteří přijeli, patří neskutečný dík a pochvala. Megapochvala! Fakt!
Na startu jsme si zopákli libreto a ukázalo se, že BigBrother (rozuměj brácha Biga) je odborník na starou železnici na Račín, tak jsme se dozvěděli i něco nového a víme už, že se neví, kde končí! A to my určitě někdy vypátráme, že?:)
A pak se vyjelo! Jezci dostali mapku, kde hledat stanoviště, tam měli mít oči na šťopkách a najít tam pro ně úkol, šifru nebo něco, aby získali písmeno či písmena do zprávy. Stanovišť bylo deset a jak se ukázalo, bylo celkem náročné všechna objezdit a rozluštit. I přes několik problémů - jako špatně umístěné stanoviště, rozkopnuté písmeno, se podařilo šifru rozluštit a spojit na mapce 4 stanoviště, která tak utvořila kříž. A hurá na to místo! Tam byl kříž s Lojzovou čapkou a stopy netvora k jeho doupěti. To byla celkem náročná cesta rokli, kde jen a jen sjet dolu - a většině se to povedlo (jo, zde se šlo pěšky). Na konci čekal vzlykající netvor. Kdo se nebál, nasadil mu čepici a odpustil mu, že zabil Lojzu dřevorubce. A tím proměnil zlého netvora v poklidně vyhlížející zelené cosi. A příběh se tak ukončil! Nezbylo než si dojít pro tlapu opečenou na ohni, pro diplom a pro sladkou odměnu! Akce se mi líbila a to především díky lidem, kteří tam byli! A těším se na příští rok, kdy to určitě zopakujeme! :)

-zpět na leum-


Toto je děsivý netvor sídlící poblíž Vápenice, kterého mi osvobodíme!

Bassur

Hormlík

Zlesi

Moňa

Johny

Pitrís

Rosi

Freiwy

He2

Big Brother

Pája

Verča

Katysh

Poky


Toto je jeho mohutná tlapa, kterou jsme dostali na konci odměnou a moc nám chutnala :)


Tady Pája nasazuje Netvorovi Lojzovu čapku a odpouští mu.


A tady se Netvor proměnil v neškodného tvorečka, který již nebude strašit u Vápenice!

Pokymu a Rosimu a taky Katysh patří potlesk za první místo!
 
Libreto - úvod hry
Diplom