Jóžin na Babíně

Strašidla: HoBen, MiČer, NiMír, ZoVáš, KarKat, SajBa, PitEv, VePok, Ema, Gogo, ráno Johny

Pátek od Honzyse

Sraz byl u klubovny o půl 4. Tak jsme vyšli a šli jsme směrem na Stalingrad a potom kolem zahrádek a až jsme tam přešli most tak Ema rozhodila na zem takový lístky na kterých bylo napsáno třeba  ho.ben,mi.čel,ve.pok,kl.kat nebo saj.ba. My, teda ostatní, kromě Katysh,  jsme nevěděli, co to je, ale Katysh si myslela, že to jsou naše začátky  slabik, takže třeba ho.ben Honzys a Beny atd. A ještě Ema říkala takovou pověst o Babíně a řekla, že bysme měli dávat pozor, protože cestou tam a taky tam jsou rašeliniště, že tam můžem spadnout a ani se nebudeme muset snažit vylézt, protože to rašeliniště by nás stáhnulo do země. Po cestě sme hráli hry. Až jsme došli, tak sem se ptal Emy jestli (protože tam byli dva sruby a v tom vpravo bylo rozsvíceno a vlevo ne) budeme spát v tom vlevo a ona řekla že jo. A tak nám bylo divný že v tom srubu vpravo je rozsvíceno. Potom Ema řekla, abysme si dali batohy do toho srubu a vyndali večeři a šli k ohni.,Tak sme si opekli nebo prostě snědli večeři. Ti, kteří se už najedli, se šli podívat do toho druhýho srubu. Ale zjistili,že tam nikdo nebyl, tak se vrátili zpět. Pak sme šli do srubu hrát hry v jídelně, např.Pepíčku pípni. Ale hráli sme ještě jinačí hry. Potom až byla tma, tak nám PUEXáci řekli, že se máme teple oblýknout, protože půjdem ven. Ale nešli sme všichni, Ema a malí jako Váša, Nikiska, Karel, Barel a Efka tak ty už šli do postele, teda kromě Emy, která je  tam asi jen hlídala.Tak sme vyšli, ale se zavázanýma očima, každý PUEXák si vzal duháka k sobě a různým směrem, aby  sme nepoznali, kudy jdeme, ale až někde dál u hráze sme se zastavili a někdo zařval TICHO!!! Pak sme si sundali šátky a viděli sme Johnyho, jak je na  stromě a něco říká: noviny (nějaký rok a den to už si nepamatuju) hlásí, že se nějaká rodina vydala na výlet v noci a měli u sebe jen svíčku a strašně se báli, že jim zhasne,  a stalo se nestalo, zhasla jim svíčka. Tak si stoupli k sobě a slyšeli kolem sebe nějaké podivné kroky. Tak začali utíkat, zastavili se a už ty kroky neslyšeli, ale stáli asi na rašeliništi, protože se začali propadat do země a to bylo vše, co Johny řekl. Potom řekl, že každý dostaneme svíčky a aby sme šli ještě kousek dál a taky, že půjdeme po jednom k Johnymu který byl docela daleko a že PUEXáci budou stát po cestě a budou se nám snažit ty svíčky sfoukávat. Tak sme všichni došli k Johnymu, ale všichni měli ty svíčky sfouknutý. Johny řekl, že to zkusíme ještě jednou, tak se PUEXáci zase schovali. A my sme vyšli a šli, ale tentokrát vyhrál Černítko, protože mu to jako jedinýmu nesfoukli. A potom šli spát, Poky a já a ty větší ještě byli vzhůru a to je vše z PPÁÁTTKKAA!! Kroniku napsaaaaaaaaaaaal!!! Honzys:)

Sobota od Zoubyho

Tento velmi vzácný den jsme se vydaly na výlet kolem Matějovského rybníka. Fšichni jsme chvíli vedli. Byla to i velká sranda. Něco jsme si řekli o přírodě co tam je. Beny a Poky nám řekli co chytli za ryby a „někteří“ jsme se propadli v budce, kde jsme se dívali do mlhy na ptáky. Dokonce se na nás vrhlo auto co nás přeskočilo, že Pitrís. Váša si hrál s míčem, někdo hrál dračák a někdo si jen povídal. Ale to hlavní vytáhli jsme vzkaz z láhve ve kterém bylo napsáno ať si každý připraví dárek pro Katyš. Dárky byly zajímavé. Pak jsme hráli zajímavé hry. Byla jich taková spousta, že si je ani nevybavím. Večer se ocitli dárky u Katyš. Pak šli malý spát, na to jsme hráli městečko Palermo (very good game), přečetli si něco od Šimka a Grossmanna. Odešli jsme do pokoje a poslouchali Méďu.
Tak tě pic a čus
 

Neděle od Váši

Dneska v neděli jsme měli k snídani výborné koláčky a pak jsme uklízeli v chatce. Když jsme si sbalili bágly, tak jsme si je šli dát ven. Oběd vařil Gogo a oběd byl moc dobrej. A pak jsme šli hrát hry. A hráli jsme fotbal a pak jsme hráli vybíjenou. Chtěli jsme hledat prameny řeky Oslavy, ale byl  tam Jožin z bažin. A tak jsme šli domů.