Bobování pod viaduktem


3.1.2006

 

Pátek 3. února 2006

Tak dneska jsme se šli s Duhou klouzat. Sraz byl v 9:00 u klubovny. Sešlo se nás docela hodně, ale kolik přesně nevím. Krátce po deváté šéfové akce (Turry a Freiwy) řekli, že se půjdeme klouzat tam, kam nás odvede Zlesi. Tak se šlo. Přešli jsme Stalingrad a na cestě před zahrádkama jsme se zastavili a klouzali. Klouzali jsme se na bobech i bez bob, sami i ve skupinách a všichni jsme se náramně bavili. Když už jsme se bavili méně náramně, někdo vyhlásil soutěž. Byly dvě skupinky, z nichž každá měla za úkol dopravit co možná nejvíc svých členů klouzáním na úpatí kopce. Ale jen na jednom dopravním, respektive klouzacím prostředku. Naše skupinka zvolila jako prostředek krabici, která dojela jen několik metrů. Naši soupeři vyhráli počtem 4 lidí na bobech. Pak nám Zlesi řekl, že ví ještě o jednom lepším kopci. Tak jsme šli dál, prošli pod viaduktem a stanuli na vrcholu jakéhosi svahu. A nebyl to nikterak velký svah, spíš taková nakloněná stráň. I sám Zlesi říkal, že se mu ten svah zdál dřív prudší. Ale co, jezdili jsme i tam. Po prvních jízdách bylo jasné, že jsme ten kopec podcenili. Úplně dole totiž byla na nepřehledném úseku schovaná aspoň metr hluboká díra. Na jejím okraji se boby rády nakláněly a převracely. Pak se řeklo, že půjdeme ještě dál. Byl to ale jen začátek další hry. Po několika desítkách metrů jsme se dozvěděli, že vyhraje ten, kdo jako první chytí Břézu. Jmenovaný už utíkal po svahu dolů a vyšplhal na nedaleký strom. Několik odvážlivců se snažilo vylézt za ním, ale Břéza ozbrojený lopatkou na uhlí všechny vytrvale srážel dolů. Další možnost byla jej ze stromu setřást. Ani to však nevyšlo. Vymysleli jsme ještě mnoho dalších metod, které bych tady nerad zveřejňoval. Přesto jsme Břézu se stromu na zem nedostali. Ještě jsme se všichni navzájem vyváleli a ti šťastnější i vycpali sněhem a šéfové zaveleli odchod. Dostali jsme Diskíto a šli jsme domů. Ve městě jsme se rozešli ověřeným způsobem. Lidé žijící ve stejné čtvrti se navzájem doprovodili a každý došel bezpečně domů.

                                                                                                                  napsal Míra

 

DUHÁCKÝ SJEZD 

V 9h ráno jsme se sešli v hojném počtu v klubovně , a pak jsme se vydali na

Viadukt, kde jsme jezdili na bobech nebo na „snowbordu“ nebo na igelitu,na lině (viď Břézo)

Před závodem jsme se nasmáli.

A jdeme na místo závodu, jenže sice velkej kopec, ale málo vyježdená trať ,proto Turry změnil pravidla závodu.Nejeli jsme na dopravních prostředcích,ale běželi jsme sundat Bassura ze stromu.Ten nás ,ale mlátil lopatkou na uhlí.Ze stromečku (keře) nezbylo téměř nic.Jen pár větví leželo na zemi.Až jsme ho sundali,tak Turry řekl konec závodu a vyhodnotil ho.Dostali jsme Diskýto.Někteří dostali i lízátko(např. za super vycpání atd.).Jak nás odměnil,tak Big prohlásil tento závod za ukončený.Na závěr jsme si vzali sušenky,který Big nabízel. A šli jsme vlastní cestou domů.

To vše kronča od Pokyho.

 

 

 

-zpět na seznam kronik-

-zpět na leum-

BOBANI:

belzy, james, gufy, vency, barel, karel, katyš, polís, poky, mini, míra, tomcat, pitris, freiwy, turry, czernítko, gogo, sova, emyš, johny, bassur, zlesi, big  + verča polednová

...

 

fotky dá gogo?

hm?