Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 2 návštěvníci:

Eli a 1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

DUHOVÝ MOST NAD MOŘEM ZÁBAVY

Pátek 25.4.2014


PIRÁTI S KARIBIGEM PŘEŠLI DUHOVÝ MOST

Poslední dubnový víkend byste v Základní škole na ulici Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou hledali pilné žáčky marně. Škola byla totiž plná pirátů. Přijeli sem z celé České republiky na setkání dětí a mládeže celostátního občanského sdružení Duha, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.  Tyto srazy s názvem Duhový most se konají pravidelně a mají přispět k stmelení všech základních článků, prohloubení či navázání nových přátelství a předávání zkušeností v dobrovolnické práci s dětmi a mládeží.

Letošní setkání ve dnech 25.-27.dubna si vzala na starost Duha Alternativní zóna ze Žďáru nad Sázavou, která pracuje s dětmi pravidelně už dvaadvacet let. Dvacetičlenný tým dospěláků - především studentů - vede Petr Glajc, kterému  neřeknou jinak než Big.  Ten má s partou vedoucích ty nejlepší zkušenosti. Jsou to mladí lidé zapálení pro dobrou věc a dokážou se o děti nejen skvěle postarat a připravit jim bohatý program, ale zároveň jim svým nadšením předávají důležité hodnoty jako jsou přátelství, tolerance, smysl pro fair play, respektování osobnosti, samostatnost a další.

Po příjezdu a ubytování napochodoval do ztemnělé tělocvičny zástup pirátů osvětlený loučemi za zvuku hudby Pirátů z Karibiku, aby zde zahájil třídenní nabídku nejrůznějších aktivit a workshopů. Jednou z prvních byla například velká noční hra téměř sedmdesáti dětí v nedalekém lese za Žďárem.

Big

Sobota 26.4.2014


AKČNÍ SOBOTA SE SÁZAVSKOU REGATOU A PIRÁTSKÝM BÁLEM

Ze sobotního programu zaujaly děti například netradiční koloběžky, krasojízda na kole, skákání na velké trampolíně, orientační běh, základy vodáctví, jízda na koních, relaxace v multisenzorické místnosti plné světýlek, ale i řada výtvarných technik od malování na dlažební kostky, přes modelování z marcipánu a skládání origami až po zdobení triček technikou savování, nebo výrobu předmětů z fimo hmoty.

V sobotu po obědě se vydal průvod všech sto sedmdesáti účastníků Duhového mostu pod hráz Bránského rybníka, kde každá skupina pustila po řece Sázavě vlastnoručně vyrobenou loď v závodu nazvaném Sázavská regata. Nadšení dětí i dospěláků nebralo konce a u dřevěné lávky na Bouchalkách mohl být závod slavnostně vyhodnocen a účastníci odměněni.

Celodenní program vyvrcholil večer v jídelně pravým pirátským bálem s diskotékou a spoustou her, které připravili studenti žďárského gymnázia vystupující pod názvem The Helicopters. V úvodu bálu přišla pozdravit všechny malé i velké piráty senátorka a starostka města paní Dagmar Zvěřinová. Vyjádřila všem organizátorům velký obdiv a poděkovala za jejich záslužnou činnost. Na památku od nich obdržela pravé duhové tričko, které prý obleče i ve svém úřadu.

Big

Neděle 27.4.2014


NEDĚLNÍ PROCHÁZKY I RELAX V BAZÉNU

Nedělní dopoledne strávili účastníci akce v okolí Žďáru, kde jim místní duháci představili zdejší turistické a přírodní zajímavosti – betonové sochy Michala Olšiaka, naučnou stezku pod Zelenou horou, nebo modelové kolejiště a nové relaxační centrum.

Po vynikajícím jídle, které po celý víkend zajišťovaly usměvavé paní kuchařky ze stalingradské základní školy, se musely děti i jejich dospělí kamarádi rozloučit a vydat se na cestu domů.

Věříme, že všichni účastníci odjížděli plni krásných dojmů a jejich rozzářené tváře i slova díků potěšily všechny pořadatele i lektory zajímavých aktivit. Víkend prosluněný sluníčkem i úsměvy na tvářích stál opravdu za tu spoustu práce a zařizování. Poděkování patří nejen všem organizátorům, ale i rodičům dětí a v neposlední řadě vedení Základní školy Žďár nad Sázavou, Komenského 6, které vyšlo velmi ochotně vstříc tomuto nádhernému setkání.

Za Duhu AZ Petr Glajc, „Karibig“

Big

< Zpět do kronik | Galerie Fotek