Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

RADEGAST SE BUDE HODNĚ DIVIT

Účastníci: Beky, Big, Čely, Deni, Gog, James, Katysh, Krýša, Kubula, Lucysh, Marťan, Mates, Míra, Munzík, Muška, Pasťa, Pejchy, Persy, Poky, Šindel, Sony, Vojta, Yetti, Žanda, Zlesi

Pátek 18.4.2014


V pátek jsme měli sraz na nádraží. Až jsme se tam všichni sešli a maminky nám daly sbohem, vydali jsme se vstříc na nástupiště, kde jsme nasedli na vlak a vyrazili si do Beskyd. Po dlouhé cestě vlakem jsme vystoupili v obci Frenštát pod Radhoštěm a šli jsme se ubytovat do Astry (což je něco jako dům dětí a mládeže).

Munzík

Sobota 19.4.2014


Budíček byl v 8:00 hod. Po snídani nám Lucysh řekla, co si máme vzít s sebou na celodenní výlet (pláštěnka, nožík, šátek, penízky, 1/4 chleba, paštika, pití1). Vydali jsme se najít duhovou kešku2, to se nám povedlo (Soníkův tým vyhrál) a tak jsme šli na lanovku (Deni několikrát mění partnera, se kterým si sedne). Vyjeli jsme lanovkou na Pustevny3 a dali jsme si rozchod asi 10 min. Poté jsme šli na Radegasta, udělali fotku a šli do kaple sv. Cyrila a Metoděje. Kousek pod kaplí na mokré louce jsme si dali oběd (1/4 chleba s paštikou). Po obědě jsme šli dolů k autobusu. Asi 2 km před autobusem se k nám připojil pejsek. Když s námi šel už asi hodinu a nikdo se k němu nehlásil, tak jsme se mu podívali na obojek (jmenoval se Vik), vytočili číslo a nechali Katysh, Goga a Yetti, aby pejska předali. Ostatní se mezitím vydali na autobus. V autobuse bylo nacpáno k prasknutí (Soníkova hra: "strom, strom, potok, louka, strom, dům, zastávka...). Dojeli jsme do budovy Astra (něco jako náš dům dětí a mládeže), vybalili si věci a Becky, Pejchy a Pasťa šli vařit. Většina ostatních šla do bazénu. Ti co nešli, hráli v jednom pokoji hru s míčem (Mohla by se například jmenovat "házej a chyť, ale nerozbij okno". Myslím že Vojtík moc nepochopil princip hry...). Žanda uklízela pokoj, ve kterém bydlela s ostatními4. Když se ostatní vrátili z bazénu, byla večeře5. Pak jsme šli hrát cupsong (všem už ta melodie lezla krkem...), vyčistili si zuby, převlékli se a šli spát.

1Možná jsem na něco zapomněla, už si to moc nepamatuju...

2Nevím jak se to píše, možná je to "kashka", "keshka", nebo "kaška"...

3Všude bylo tolik mlhy, že jsme málem neviděli ostatní kabinky lanovek. Nestěžuju si, jen chci poukázat, že to vypadalo hrozivě, tajemně a krásně zároveň...

4 Při tom říkala něco jako:"Uklízím oblečení po starší sestře! Hrgrgr!!!" (ten zvuk se dá napsat různě např. "Arrrg!" nebo "Vrrr!"), když uklidila, říkala taky:"Teď už bych řekla, že tu žijou lidi. Až na tu poličku!"(Na té byly zase moje věci)

5kari+rýže+maso+zelenina=RIZOTO!!!

Šindel

Neděle 20.4.2014


 • Po nočním tréninku nás vzbudil Pocky.
 • Na snídani byly mazance s marmoškou a máslem.
 • Katysh si nás všechny získala hrou Demmentball.
 • Program následoval hledáním druhé kešky, která, ač jsme byly na správném místě, nebyla nalezena.
 • Vlak nám tedy po dlouhém hledání ujel, a proto jsme se rozdělili do dvou skupin podle toho, jestli jsme chtěli jít 23 km, nebo si zahrát hry a počkat na další vlak.
 • Nakonec jsme všichni hráli na snipery a dali si oběd, při kterém Lucysh 3x po sobě spadl sýr na zem.
 • Poté nastalo riziko, že nám ujede i ten druhý vlak a tak jsme se urychleně přesunuli na nádraží.
 • Ti, co chtěli jít tu delší trasu, vystoupili o jednu zastávku dříve.
 • V této skupině byla také většina z autorů této kroniky.
 • Šli jsme asi o 8 km a 3 kopce více než druhá skupina v čele se Zlesim.
 • Kromě bouřky, které jsme utekli, se výlet vcelku podařil a domů jsme přišli vysílení a unavení.
 • Na večeři byly těstoviny ala bolognese.
 • Pod Bigovým vedením jsme zhodnotili celou akci a po Katyshyně pohádce sladce usnuli.

Pasťa

Pondělí 21.4.2014


Po ranním budíčku jsme se vzbudili a kluci šli vymrskat holky, které se jistě těšily a pro jistotu si už držely za prdéky :D. Po týrání koledníci dostali odměnu a všichni v klidu jsme se odebrali do svých pokojů, kde jsme se sbalili a počkali na další instrukce. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny: Mladší a „Puboše“(mimo: Becky, Pejchyho a mě Munzíka ). „Puboši“ pomáhali s úklidem a mladší s námi 3-ma jsme šli za vlastní peníze si nakoupit jídlo do vlaku a pak jsme šli si zahrát naposled nějaké hry, mezitím už Puboši měli uklizeno a šli si taky nakoupit. Poté jsme zamávali Astře … odebrali jsme se na nádraží … zamávali Frenštátu pod Radhoštěm … a hurááá už jen 4h jízdy vlakem a domů.

Munzík

< Zpět do kronik | Galerie Fotek