Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Netlačte se, v lese je místa dost, aneb deštivý Hlubočák

Účastníci: Adam, Beky, Bětka, Big, Deni, Domča, James, Jarda, Karol, Katysh, Kolby, Krýša, Kubula, Majkl, Marťan, Mates, Mini, Míra, Munzík, Naty, Nikča, Pasťa, Pejchy, Persy, Petr, Pitris, Poky, Rudík, Šiky, Smolda, Sony, Vojta, Yetti, Žanda, Žek

Pátek 20.9.2013


Účast na akci: Adam, Beky, Bětka, Big, Deni, Domča, James, Jarda, Jirka, Karol, Katysh, Kolby, Krýša, Kuba, Kubula, Kristýna, Majkl, Marťan, Martin, Mates, Mini, Míra, Munzík, Naty, Nikča, Ondra, Pasťa, Pavlína, Pejchy, Persy, Pitris, Poky,  Rudík, Smolda, Soník, Vojta, Yetti, Žanda, Žek.

Druhá společná schůzka všech členů Duhy AZ bývá dost důležitá, protože probíhá slavnostní podpis k činnosti v novém školním roce.

Nejinak tomu bylo i letos. Sešli jsme se u Zahrady Vysočina v poměrně velkém počtu. Přišlo i pár nováčků. Pokyn zněl, že do klubovny půjdeme jen v případě silného deště. A tak jsme do klubovny nešli. Šli jsme do lesa.

První zastávka byla na mostě k Hamrům, kde jsme chtěli zamávat svými šátky na vlak. ten ale bohužel nejel, tak jsme mávali aspoň autům. Potom jsme si zahráli na Kevina. U toho jsme si mohli klidně zařvat, protože kolemjedoucí auta to lehce přehlušila. Hned nato jsme se rozdělili na mladší a starší a každá skupina šla jinou cestou. Starší zjišťovali počet oblouků u viaduktu, jméno veterináře v ordinaci u čističky a počet a barvu kontejnerů na odpad v novém sídlišti Hamry. Mladší zatím sledovali reklamní plochy a snažili se vyčíst, co firma nabízí.

Obě skupiny se sešly za kapličkou u mostu přes Sázavu v Hamrech a sdělily výsledky pátrání. Následoval dramatický úkol: vyměnit si s někým jednu botu a to tak, aby nikdo neměl vážný problém s velikostí. No, v mnoha případech to bylo dost natěsno. Prostě pro Miniho jedenáctku nikdo neměl ekvivalentní pár... Došel to.

Následující úkol zněl: starší naučí poznat své mladší kamarády tři stromy. Všichni to úžasně zvládli a snad to mladší nezapomněli doteď.

Však se to všem taky náramně hodilo při plížící hře u rybníka Hluboký. Mimochodem, právě tady začalo docela krutě pršet, ale nevzdali jsme to a dokončili vše podle plánu. Trojice se měly dostat na druhou stranu hráze tak, aby je hlídači na kanálu nespatřili a zároveň musely děti najít co nejvíc přírodnin podle seznamu. V cíli byli nejlepší se sedmi dřevinami a rozhodla rychlost jejich příchodu. Snažili se ale všichni.

Od Hlubočáku už jsme se docela svižně vraceli přes Hamry domů. Zastávka byla v zastávce, kde jsme slavostně podepisovali členství pro tento školní rok. Každý také odevzdal lístek s informací, kdy má jaké kroužky. Z toho se potom určí, na jakou schůzku bude chodit.

Od zastávky už byla přímá cesta k cíli - Zahradě Vysočina, kam jsme dorazili snad jen minutu po šesté. Následovalo rozloučení s radou, jak být šťastný.

Kdyby to někdo zapomněl, tak pan spisovatel Tolstoj řekl: ABYCHOM BYLI ŠŤASTNI, POTŘEBUJEME JEN JEDNO, MILOVAT KAŽDÉHO A VŠECHNO.

A tak se máme všichni rádi. A máme rádi i špenát i čočku...

Big

< Zpět do kronik | Galerie Fotek