Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 4 návštěvníci:

4 cizí návštěvníci

Kroniky z akcí 2018/2019

Lesní planeta, aneb jak řezník kácí stromy

Účastníci: Big, Domča, Heri, Jára, Karol, Kolby, Lucysh, Mates, Munzík, Pasťa, Poky, Šiky, Šíma, Smolda, Tomes, Vojta, Yetti

Čtvrtek 20.6.2013


Účastníci: Big, Lucysh, Yetti, Poky, Heri, Pasťa, Smolda, Jára, Mates, Kolby, Vojta, Karol, Martin, Šíma, Tomes, Domča.

 

Sešli jsme se ve v 16,00 hodin ve velkém počtu před zahradou Vysočina. Heri dal každému symbol. Pak jsme šli pod viaduktem dále kolem čistírny do lesa. Tam jsme se potkali s panem lesníkem Kamilem. Zeptal se nás, kolik si myslíme, že je některým stromům let. Každý jsme něco hádali a lesník Kamil nám vysvětlil, jak se to pozná. Určí se to podle počtu letokruhů. Podle toho, jak jsou letokruhy od sebe daleko se dá taky určit,  jestli byl rok úrodný nebo neúrodný.

Potom nám dovolil si vysadit malé stromky a povídal o lese. Listnaté stromky se musí sázet do obory, jehličnaté se stříkají bílou barvou, aby je zvěř neokusovala. Viděli jsme, jak se dělá obora. Stromky se sázejí buď v připraveném balu, nebo se musí vyklopit z květináče. Zvláštním nástrojem podobným rýči a zároveň bodci se udělá díra, do které se stromek vloží a zahrne hlínou. Sázeli jsme je asi metr od sebe.

Potom jsme se dívali, jak se kácí les pomocí velkého stroje. Říká se mu harvestor. Je to stroj, který má rameno. Na jeho konci je hlava. Tou hlavou dokáže strom chytit, uříznout, odstranit větve a kůru a rozřezat na potřebné kousky. Řidič harvestoru nám dovolil, abychom se podívali i do kabiny. Bylo to moc zajímavé. Lesník Kamil nám dal bedničku s kusy různých druhů dřev, abychom je dokázali poznat.

Nakonec jsme se vraceli zpět a pod viaduktem nám Heri řekl, že symboly, které máme jsou falešné. Když mu je však vrátíme, dostaneme každý rovnou dva pravé.

Za to, že jsme mohli být na této akci děkujeme nejen Herimu a dalším, ale také Domčovi, jeho mamince a lesníku Kamilovi.

Šiky

< Zpět do kronik | Galerie Fotek