Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Čarodějná planeta, aneb u Smolíků se děly věci

Účastníci: Beruš, Big, David, Domča, Havizz, Honzík, Jára, Karol, Kolby, Kubula, Lucysh, Majkl, Marťan, Mates, Naty, Nikča, Pasťa, Persy, Poky, Šíma, Smolda, Tomes, Yetti

Úterý 30.4.2013


30.4 jsme se sešli na Klafaru u studánky. Bylo nás 18 dětí.

Potom, co Beruš vybrala lístky s potvrzením, že se akce můžeme zúčastnit nám řekla něco o čarodějnicích. Prozradila nám i lektvar, který čarodějnicepoužívaly.Ten se skládal z ?(už si pamatuji jen tuk z nevinného hocha:D) Když si hovšichni zapamatovali, mohli jsme jít dál. U druhého mostu směrem k Mamlasovi nanás čekala čarodějnice (Lucysh) a měli jsme jí správně zodpovědět min. 4 z 6 otázek.

4 otázky stačily, a proto jsme šli dál k Mamlasovi a Starému dvoru. Zde jsmehráli hru ,,Krvavej Dědek“. U této hry se chodí do kola a říká se,,1. hodina odbila,lampa ještě svítila 2….“Když ale někdo řekne ,,Lampa zhasla“ Dědek má za úkolchytit co nejvíc lidí. U Starého dvoru jsme odbočili doprava a šli jsme směremk Adamovu kopci(nebo někam tam).

Na Řádkově louce u posedu jsme hráli hru.Vybrané čarodějnice měly chytitco nejvíce nevinných dětí. Když už všichni stěží mluvili a nemohli popadnout dech,museli jsme se naučit tajemné zaříkadlo, které všem zamotalo hlavy (tudíž i mně).Když jsme postavili i bránu z větví, která měla být 2m vysoká (ve skutečnostiměřila necelý metr, takže Poky se s kytarou musel plazit), byli jsme připraveni jítdo ,,Smolného“ lesa…

Po náročné cestě přes les jsme uviděli chaloupku (škoda, že nebyla z perníku)a tak jsme překročili potůček a vstoupili na pozemek. Zde jsme potkali pana Smolíka,paní Smolíkovou a malého Smolíčka. Také tu byl Havizz. U ohniště jsme našli dopis,kde se skrývá poklad. Poklad jsme našli. Hlídala ho čarodějnice, kterou jsme spálili.Plamen byl dost vysoký a silný, tak jsme si opekli párky, buřty a špekáčky (kdo coměl). Pak jsme hráli hru na čarodějnice: dva týmy po 8 lidech měli sestavit ze svýchtěl čarodějnici, která měla např. 2 ruce, 6 nohou a jednu hlavu. Pak jsme hrálizávody, kdo v takovéhle formaci dojde dál.

Po této podivné hře jsme spálili své čarodějnice na papírku a se svíčkou jsmeměli dojít k louči asi 60 metrů daleko.Ovšem to nebylo jen tak jednoduché, protoženám plamínek mohla sfouknout zlá, hrbatá čarodějnice. Ale k louči stejně všichnidošli, protože jsme si mohli pomáhat.

Už bylo dost pozdě, tak jsme si sbalili věci a odešli směr Žďár. Po cestě jsmeještě našli jeden poklad a tak jsme byli moc rádi.

Kubula

< Zpět do kronik | Galerie Fotek