Akce se Sherlockem

Po pozdějším budíčku jsme se nasnídali a vyřešili další kousek...

Do další akce zbývá:

200820092010
201120122013
201420152016
201720182019
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 1 návštěvník:

1 cizí návštěvník

Kroniky z akcí 2018/2019

Ohnivá planeta v Jihlavě, aneb kdo tohle zařídil?

Účastníci: Beruš, Bětka, Big, Domča, Heri, Honzík, James, Jára, Jarda, Katysh, Krči, Krýša, Lupík, Majkl, Marťan, Mates, Pasťa, Rajky, Rosi, Rudík, Šiky, Smolda, Zlesi

Sobota 12.1.2013


Ouha! Ranní sraz otvírá oči pomalu, pomaloučku. Po roční pauze první akce. No, uvidíme, co přinese...

Na novém nádraží nás vítá sice stále automatický, ale po novu velmi energický hlas, oznamující příjezd rychlíku z Brna. Za normálních okolností bych z něj touto dobou ve Žďáře vystupoval, ale tentokrát se všichni soukám s ostatními dovnitř do posledního vagónu. Děti skládáme do třech skoro prázdných kupé. Zaujala mě v jednom z nich spící slečna, kterou jsme sice zcela nevzbudili, po našem příchodu ale její spánek vypadal o mnoho nerudnější.

V Brodě přestupujeme do modrého "panoramatického" vlaku s lichoběžníkovými okny, který nás vyhodí na stanici Jihlava-město. Na záchod ve vlaku se po Zlesiho varování o možné záchodové nedostupnosti během následujících hodin tvoří po zbytek cesty dlouhé fronty.

Po výstupu provádíme rituál, který dovrší přesun na Ohnivou planetu a sledujeme modrou značku zuřivě klesající křivolakou cestičkou. Do zorného úhlu se nám postupně dostává i cvičná hasičská věž jako předzvěst toho, co má následovat.

Procházíme do areálu hasičské stanice, odkládáme batůžky a bundy a vyrážíme ve dvou skupinách na prohlídku.

Šmejdíme garáží s asi šesticí požárních vozů sloužících k různým účelům: vyprošťování, hašení, chemický poplach apod. James se následně rozplývá nad jedním ze dvou ohromných kontejnerů, které obsahují hromady dalšího vybavení. Vše je připojené k dobíjení elektriky, všechny klíčky jsou v zapalování (jen nastartovat...) a všechny dveře jsou otevřené - to aby bylo všechno v pohotovosti.

Zrovna vyrázíme po schodech podívat se do posilovny, když se ozve houkání a hlášení o nehodě na D1. Poté máme zhruba 40 sekund na pozorování hasičského výjezdu. Utíkáme zpět do garáže, abychom výjezd viděli, pozorujeme dooblékající se hasiče a vyjíždějící obří vůz s modrými světly na střeše.

Následně ještě pozorujeme další prostory a navíc dostáváme možnost sjet si po požárních tyčích - paráda!

Po dvou hodinách opouštíme středisko a nedaleko hrajeme v napadaném prašanu Zlesiho běhací hru. Blíží se dvanáctá, a tak vyrážíme do města posilnit se.

Následující část možná podlehne cenzuře, proto si ji zatím raději nečtěte. ;-)

Útočiště nacházíme v místní pobočce mezinárodní obludné korporace McDonald's, kde je nám pořízen obědový cheeseburger a vráceno 50 % (tj. i korun) z původní ceny akce.

Konec kontroverzní části.

Posilněni se vydáváme po okružní procházce kolem jihlavských hradeb, která vyústí u krajského úřadu. Tentokrát sem ale nejdeme vyřizovat žádné příšerné papírování, jdeme se podívat na fungování operačního střediska tísňového volání. Zde máme možnost v přímém přenosu pozorovat zásah jednotky hasičů v komplexu firmy Žďas, kde právě probíhal požár výrobní haly, a stejně tak napínavé výsledky 1. kola prezidentských voleb. Já mám navíc možnost zavolat na tísňovou linku 150, kde telefon zdvihá operátor sedící vedle mě!!!

Dále jsme zavedeni do místnosti, ve které se schází krizový štáb kraje Vysočina při výjimečných událostech a Krči z křesla hejtmana prověřuje připravenost záchranných složek pro případ nejrůznějsích katastrov od protrhnutí Mostiště po apokalypsu zombií.

Po parádní prohlídce se vydáváme směr nádraží, tentokrát Jihlava-hlavní nádraží. Na závěr hledáme černou krabičku s cancátky, tlačíme se v naplněném osobáku a sedíme uvolněně v Praho-Brněnském rychlíku.

Akce byla parádní, těším se na další!

Rosi

< Zpět do kronik | Galerie Fotek